wtorek, 1 października 2013

#01

Odcinek Pierwszy 
w którym Ania pokazuje nam nowy Świat

Obudziliśmy się pomiędzy zielonymi pagórkami, w towarzystwie kilku osiołków i koni. Po chwili Ania zabrała nas na krótką wycieczkę do pobliskiej wioski, w której najwidoczniej mieszkali pszczelarze, sądząc po ulach w ogródku jednego z domów, do tego bardzo przyjaźnie do nas nastawieni i co chwilę witający się z nami.

Na szczęście nie użądliła nas żadna pszczoła i mogliśmy iść dalej, do wielkiego drzewa, które Ania przedstawiła nam jako swój dom. Najpierw oprowadziła nas po przyległych posiadłościach - między innymi uprawach nici i kaktusów, które znalazła na pobliskiej pustyni. Gdy w końcu weszliśmy do wielkiego drzewa, wnętrze wydało się na pozór dość skromne - jednoizbowa chatka z łóżkiem i kilkoma skrzyniami, w których jednak znajdowały się spore bogactwa. Na wyższym piętrze obejrzeliśmy magazyn zapełniony od podłogi do sufitu skrzyniami wypełnionym wszystkim, co Ania znalazła po drodze.

Okazało się, że nowy świat jest dużo bardziej zaawansowany niż stary - można w nim tworzyć wielkie maszyny i sieci kolejowe, co Ania planuje zrobić przy następnych naszych spotkaniach. Zostaliśmy jeszcze zabrani na balkon widokowy, skąd Ania pokazywała nam odległe od domu miejsca, do których będzie organizowała wyprawy po surowce. Na dole zauważyliśmy krowę sabotażystkę, która wydostała się z zagrody i postanowiła "wejść w szkodę". Nie przejmując się nią zbytnio, podążyliśmy za Anią do podziemi, gdzie trafiliśmy do wielkiej, dobrze oświetlonej hali - do czego będzie służyć, jeszcze nie wiemy. Możliwe, że postawimy tam portale... ale to o wiele bardziej
zaawansowana technologia!

Poniżej hali była już tylko jaskinia, z której Ania zdążyła już wykopać wszystkie surowce - niestety, nie było wśród nich żadnych diamentów.
  
zobacz ten odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz