czwartek, 3 października 2013

#02 Pierwsze maszyny :)

Odcinek Drugi
w którym budujemy pierwsze maszyny

Spotkaliśmy się z Anią o zmroku przy farmie kaktusów. Od czasu, kiedy widzieliśmy się po raz ostatni nazbierało się ich całkiem sporo - potrzebne są nam do handlu. Z farmy od razu udaliśmy się do podziemnej hali, gdzie Ania zdążyła już dokładnie zaplanować sieć elektryczną zasilającą pierwsze maszyny. Zeszliśmy schodami na dół, gdzie naszym oczom ukazała się kolejna hala, przygotowana pod zbiorniki na lawę.

Wydostaliśmy się przy użyciu drabiny i wspięliśmy aż do magazynu na górze, gdzie czekały już przygotowane materiały do budowy maszyny. Po wytworzeniu maszyny - maceratora - postanowiliśmy umieścić go w pomieszczeniu nad magazynem, a po chwili ponownie zeszliśmy do magazynu, tym razem w celu wytworzenia generatora. Uch, całkiem dużo chodzenia po drabinach, ale Ania sama podkreślała, że dom w drzewie jest wysoce niepraktyczny.

Po kilku udoskonaleniach generator zaczął działać, głośno przy tym bucząc. Zasilany przez niego macerator rozkruszył sztabki rudy na proszek, który wykorzystamy później w następnych maszynach i wynalazkach.

W końcu wyszliśmy na chwilę by zaczerpnąć świeżego powietrza, a po chwili Ania pokazała nam swoje ostatnie znaleziska (dość sporo rubinów, które okazują się być prawie tak samo użyteczne, jak diamenty) i zeszliśmy z powrotem do hali. Być może to tutaj przeniesiemy nasze maszyny, żeby nie buczały nam nad głowami...

zobacz ten odcinekBrak komentarzy:

Prześlij komentarz