niedziela, 20 kwietnia 2014

#35 Wyspy wieśniacze.

Odcinek Trzydziesty Piąty
w którym budujemy mosty... znaczy domy

Spotkaliśmy się nocą na platformie kolejki. Zeszliśmy z niej na mały mostek, który doprowadził nas na pierwszą wyspę... no i pierwsze zaskoczenie. Ania mówiła nam o budowie małych, wieśniaczych domków, a na wysepce stała wielka willa! W środku jeszcze nieumeblowana, ale z zewnątrz wyglądała świetnie.

Zwiedziwszy pierwszą wyspę weszliśmy na most, prowadzący do... większej ilości mostów, które krzyżowały się z mostami... ah, dużo tych mostów było, ale byliśmy na to przygotowani - w końcu wioska znajduje się na mokradłach, a chyba pływanie w bagnie nie należy do najprzyjemniejszych!

Na następnej wysepce stały już dwa mniejsze (ale i tak większe niż w standardowych wioskach) domki hodowców zwierząt - zwierzęta zresztą już na nas czekały w zagrodzie. Idąc dalej drewnianą drogą doszliśmy do trochę szerszego mostu prowadzącego na trzecią wyspę, na której jeszcze nic nie było, ale prawdopodobnie stanie na niej domek farmerski łącznie z polami uprawnymi.

Wróciliśmy na pierwszą wyspę - przy okazji oświetlając mosty - gdyż skończyło nam się drewno. Zabrawszy odpowiednie rzeczy ze skrzyń wróciliśmy na wyspę farmera, gdzie odłożyliśmy je do użycia w przyszłości do budowy domku i farm.

Pokręciliśmy się jeszcze chwilę, żeby zebrać surowce do powiększenia wyspy, ale koniec końców zabraliśmy się do roboty - i już po chwili na trzeciej wyspie stał piękny, duży dom z jasnego drewna, w którym będzie mógł zamieszkać naczelny wioskowy farmer z rodziną.

Wybudowawszy dom zadbaliśmy jeszcze o ścieżkę prowadzącą od mostu prosto do drzwi posiadłości farmera... pod ścieżką prawdopodobnie poprowadzimy kanał z wodą do nawodnienia pól.

zobacz ten odcinek


> lista wykorzystanych modów dostępna jest na stronie aniapg.pl
> zobacz inne serie na kanale YouTube AniaPoGodzinach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz