poniedziałek, 14 kwietnia 2014

#34 Totalnie nieogarnięty odcinek :)

Odcinek Trzydziesty Czwarty
w którym badamy nowe wyspy

Tym razem przywitaliśmy się klasycznie, w naszym magazynie. Od razu przeszliśmy do hali na dół, żeby zobaczyć, co zmieniło się od naszego ostatniego spotkania.

Póki co Ania wstrzymała proces przetwarzania ropy na paliwo, ale i tak mamy już dosyć sporo benzyny w zbiorniku. Szybko pokazała nam, jak dokładnie wygląda ten proces, ale póki co musimy z tym poczekać aż nie znajdziemy trochę więcej źródeł ropy.

Natomiast kreozot dalej nieprzerwanie przelewa się do zbiorników - zajmuje już trzy, powoli zapełnia czwarty i przygotowaliśmy już miejsce na piąty. Kiedy zapełnimy ten ostatni, będziemy musieli zatrzymać proces wytwarzania koksu... a wraz z nim nasze wielkie bojlery.

Przejechaliśmy się kolejką na koniec tunelu prowadzącego na pustynię i bagna, z których ostatnio wysysaliśmy ropę. Będziemy budować domki na małych wyspach - zgodnie z założeniami Ani z naszego ostatniego spotkania. Kiedy już coś wybudujemy, mamy w planach zrobić trochę poważniejszą kolej do nowopowstałej wioski, używając torów naszej tymczasowej, dość prymitywnej kolejki.

Wyszliśmy na powierzchnię prosto na platformę przygotowaną już na stację koleji. Zeszliśmy z niej i przechodząc kilkoma małymi, ale klimatycznymi mostkami zaczęliśmy zwiedzać wysepki... łatać dziury... oraz szybko przebadaliśmy mały wąwóz, który znajdował się na jednej z wysepek. A potem go załataliśmy, bo jednak dziura to dziura i nie chcemy, żeby osadnicy, którzy przybędą do nowej wioski wpadli tam i się zabili.

Tak zeszło nam parę godzin - na takich dość organizacyjnych sprawach. Przygotowywaliśmy teren (musieliśmy też pościnać drzewa, żeby zrobić trochę miejsca na domy), zbieraliśmy surowce, planowaliśmy rozmieszczenie przyszłych budynków... prawdopodobnie wstawimy po domku na każdej wyspie. No, chyba, że wyspa będzie jakaś większa - wtedy może nawet dwa się zmieszczą.

W końcu przygotowaliśmy sobie teren na tyle, by w spokoju zacząć budowę. Postawiliśmy więc most prowadzący z jednej z większych wysp do kolejnego, trochę bardziej niż pozostałe oddalonego lądu. Zszedł nam na to znowu cały dzień, ale było warto!

zobacz ten odcinek


> lista wykorzystanych modów dostępna jest na stronie aniapg.pl
> zobacz inne serie na kanale YouTube AniaPoGodzinach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz