sobota, 23 listopada 2013

#14 Ośrodek, instytut i basen.

Odcinek Czternasty
w którym nowości bombardują nas z każdej strony

Spotkaliśmy się na... plaży. Co prawda w deszczu, ale mimo wszystko - w tak urlopowych warunkach jeszcze nam się spotykać nie zdarzało. Okazało się, że był to nowy ośrodek wypoczynkowy powstający dość daleko on naszego domu. Ania szybko oprowadziła nas po nim, pokazując rzeczy już zrobione oraz zaplanowane na przyszłość. Ośrodek połączymy torami z wioską przy naszym domu... będą mogli sobie wieśniacy przyjechać na wczasy.

Przeszliśmy do naszego domu portalem (nowym, niebieskim) i pojawiliśmy się w dobrze nam już znanej sali. Od razu odwróciliśmy się i przeszliśmy żółtym do mobgrindera... gdzie trochę zmieniły się plany - teraz ma tam powstać instytut naukowy (botaniczny, bez eksperymentów na zwierzętach!). Okazało się, że w jednej z jaskiń przylegających do ekspiarki jest opuszczona kopalnia... ale... zwiedzimy ją następnym razem.

Wróciliśmy do domu i przespaliśmy się przed wyprawą do naszej wioski. Od razu zauważyliśmy, że brakuje studni, więc prawdopodobnie w tej chwili nasi wieśniacy są trochę wyschnięci. Od naszego ostatniego pobytu w wiosce powstało nowe osiedle kolorowych domków i ogólnie powiększyła się ona dość znacznie. Ania wyrównała też linię brzegową, może w przyszłości powstanie tam przystań...

Stacja kolejowa jeszcze nie powstała, ale wybraliśmy już dla niej miejsce. Będzie ukryta w górze, żeby nie przytłaczać naszej małej, spokojnej wioski. Niedaleko szkoły wybudował się też publiczny basen, nie tylko dla młodzieży szkolnej!

W końcu zeszliśmy do klubu nocnego (w którym stało dwóch obradujących panów). Na razie jest pusty, ale wygląda już bardzo przytulnie.

Po powrocie do domu Ania pokazała nam wykończone już laboratorium alchemiczne. Wyglądało zupełnie jak te, z filmów grozy z lat '80... do tego było tam strasznie zimno!

zobacz ten odcinekBrak komentarzy:

Prześlij komentarz