niedziela, 2 marca 2014

#28 Przeklęta dziura - ale się wystraszyłam!

Odcinek Dwudziesty Ósmy
w którym robimy bojlery

Spotkaliśmy się z Anią... odzianą w strój pszczelarza. Nareszcie, po długim czasie zbierania propolisu od pszczół udało nam się utkać odpowiednią odzież ochronną! Ania pokazała nam stół montażowy, na którym będziemy mogli wykonać fasady do okrycia rur i kabli. Niestety, potrzebuje on do tego wielkich ilości energii...

Póki co zajęliśmy się wykonaniem kryształowej skrzyni, do której fasady będą wpadały (same). Była dość... kosztowna, ale zajmując tylko jeden metr sześcienny jest w stanie pomieścić więcej przedmiotów, niż dwie podwójne skrzynie. Ustawiliśmy ją obok naszego stołu montażowego.

Nad stołem powiesiliśmy trzy lasery, które potrzebują niesamowitych ilości prądu. Stąd powstała potrzeba stworzenia dodatkowej hali za stołem montażowym, gdzie umieścimy wielkie bojlery do tworzenia pary wodnej.

Na początek musieliśmy scraftować sobie paleniska, które potem ustawiliśmy w nowej hali. Na nich, cztery metry w górę ustawiliśmy bloki bojlera wysokociśnieniowego... i gotowe. Wszystko powinno działać. Dodatkowo zrobiliśmy jeszcze wielki żelazny zbiornik na wodę, która będzie przepływać rurami do bojlerów.

Chcieliśmy zrobić jeszcze źródło wody za zbiornikiem i... i prawie spadliśmy do hali poniżej, prosto na zbiornik z lawą. Życie na krawędzi pełną gębą! Przy najbliższej okazji ustawimy jeszcze dwa żelazne zbiorniki, żeby trzymać w nich nadmiar pary wodnej z bojlerów. Posłuży nam do zasilania innych maszyn.

Wyszliśmy z domu i w drodze do wioski natknęliśmy się na bardzo... oryginalny kolaż kurczakowo-słupkowy. Już w wiosce zobaczyliśmy motyle wesoło latające w alejkach między domkami. Ania pokazała nam jeszcze sad czereśniowy, który założyła z sadzonek pozyskanych od jednego z osadników. Niestety, póki co nie dają jeszcze żadnych owoców...

Okazało się, że pszczoły z naszej przydomowej pasieki pozapylały drzewa dookoła, dzięki czemu dają trochę inne sadzonki. Nie umieliśmy jednak odpowiednio ich posadzić.

zobacz ten odcinekBrak komentarzy:

Prześlij komentarz